KURS AÇIKLAMASI

A+ A A-

Gerda Pilates Kurs Programı

Anatomi, Biyomekanik & Postür Analizi (ABP) - 15 saat

Bu kurs insan vücudunun temelini oluşturan kemik, adale ve eklem konularını içerir.Burada en fazla yoğunluk ideal vücut duruşu ve ideal eklem hareketlerine verilir ki bu sayede öğrencilerimiz farklılıkları ve problemleri kavramada zorlanmayacaklardır.

 

Mat 1 (MAT 1) - 35 saat

Bu kurs, Pilates Mat Repertuarının ilk aşamasını içerir. Öğrenciler burada farklı yaş gruplarına ve fitness düzeyindeki kişilere güvenli ve etkili eğitim vermeyi öğreneceklerdir.Burada çalışmayı sıkıcılıktan kurtarıp küçük değişikliklerle sağlıklı çalışma ortamı oluşturulacaktır.

Öncesinde ABP kursu tamamlanmış olmalıdır.

 

Reformer 1(Ref.1) - 50 saat

Reformer çalışma aletinin fiziki özellikleri tamamıyla ortaya koyulur ve buna göre emniyetli ve sağlıklı çalışma ortamı oluşturulur. Öncelikle buradaki eğitimin amacı normal fitness aletleri ile pilates aletleri arasındaki çalışma farklılıklarını ortaya koymaktır.Kurs her yaş ve seviye için hazırlanmıştır temel ve orta seviyeyi içerir .

Öncesinde ABP kursu tamamlanmış olmalıdır.

 

Cadillac 1 (CAD.1)-35 saat

Bu kurs temel ve orta seviye Cadillac çalışmalarını içerir.Cadillac özellikle hatalı hareketleri düzeltmek için çok iyidir.Cadillac aleti, çalışılan eklem üzerinde yoğunlaşılarak düzgün ve doğru şekilde güçlenmesini sağlar.Burada daha çok Cadillac egzersizlerinin faydaları üzerinde durulacak ve daha zorlu haraketlere geçiş için ön çalışmalar yapılacak.

Öncesinde ABP kursu tamamlanmış olmalıdır

 

Chair 1(Ch 1) - 15 saat

Bu kurs ‘Chair’ egzersizlerinde temel ve orta seviyeyi içerir.Burada çalışma programlarımızın içerisine ‘Chair’ nasıl adapte edilecek, onu öğreniyoruz.

Öncesinde ABP. kursu tamamlanmış olmalıdır

 

Barrels 1(BAR 1) - 10 saat

Bu kurs MAT’ in hemen önünde yer almalıdır.Burada öğrenciler ‘Spine Corrector’ ve

‘Ladder Barrel’ üzerinde ilk aşamalarıı öğreneceklerdir.Dahada önemlisi çalışma programlarına ‘Ladder Barrel' aletinin nasıl adapte edileceğini görecekler, ayrıca egzersizlere bağlı gelişimi destekleyici olarak kullanacaklardır.

Öncesinde ABP. MAT kursu tamamlanmış olmalıdır

 

Mat II (MAT II) - 6 saat

Bu kurs Mat grubu eğitiminin devamı olarak, orta seviyenin üstü ve ileri seviye için verilir. Öğrencilerimiz burada beklentileri ve kapasiteleri, daha fazlasını kaldıracak müşterilerini, nasıl daha etkili ve emniyetli çalıştırabileceklerini öğreneceklerdir.

Öncesinde ABP. MAT I kursu tamamlanmış olmalıdır

 

Reformer II (REF. II) - 20 saat

Öğrenciler, orta ve ileri seviye aşamalarını öğrenerek, müşterilerine Reformer egzersizlerini en etkili şekilde nasıl vereceklerini öğrenirler.Önceden öğrenilmiş egzersizler alet üzerine taşınacağı için, öğrencinin dikkati buraya yoğunlaştırılır.

Öncesinde ABP. REF. I kursu tamamlanmış olmalıdır

 

Cadillac II (CAD. II) - 12 saat

Bu kursta, Cadillac I üzerine full Cadillac repertuarı eklenerek müşterilerin nasıl daha etkili ve emniyetli şekilde challenge edileceği öğretilir.Buradaki bazı egzersizler

merkez kas grubunda belirgin güçlenme sağlar.

Öncesinde ABP. CAD. I kursu tamamlanmış olmalıdır

 

Chair II (Ch. II) - 6 saat

Chair 1 kursu üzerine full Chair repertuarı ilave yapılır.Burada sadece yeni hareket öğrenmekle kalınmaz, ayrıca öğrencilerin müşterilerini, güç ve kontrol açısından en uygun nasıl geliştirecekleride öğretilir.

Öncesinde ABP. Chair I kursu tamamlanmış olmalıdır

 

Barrels II (BAR II) - 6 saat

Bu kurs başlangıç seviyesinin üzerine iki final seviyenin daha çalışılmasını içerir.

Öğrenciler bu aşamada merkezi kas gruplarını güçlendirmeye yönelik ve vücut kontrollerini sağlamaya yarayan en etkili egzersizleri öğreneceklerdir.

Öncesinde ABP, BAR I kursu tamamlanmış olmadır

 

Special Conditions 20 saat

Bu kurs özel ihtiyacı olan kişilere (Lordoz, Skolyoz, ameliyatlı, kanser vs.) göre dizayn

edilecek egzersizleri tesbit etme ve idare yöntemlerini öğretmeye yöneliktir.

Öncelikle kişinin özel durumu konusunda kendisi ve doktoru ile yapılacak ikili görüşmeler ve egzersiz proğramını ona göre düzenleme, hocaya daha doğru ve planlı çalışma imkanı verecektir.Sonuçta, Mat, Reformer veya diğer makinalar kişinin ihtiyaçları doğrultusunda daha efektif şekilde kullanılacaktır.

Zorunlu: ABP, MAT, REF.

Son güncelleme: Salı, 25 Eylül 2018 04:15

Gösterim: 3752

Copyright © 2015-2018 Silkyspa. All Rights Reserved